Strona główna -> Wiadomości -> Działalność Zespołu -> Rekolekcje Letnie -> Rekolekcje 2010 Strzelczyska (Ukraina)

Rekolekcje w Strzelczyskach (Ukraina), 19 – 24 lipca 2010 r.
 
Strzelczyska – miejscowość zwana „oazą polskości”. To właśnie tam gościł w tym roku nasz zespół w 11-osobowym składzie. A byli to: o. Marcin Gacek, br. Rafał Nowak, Justyna Hetnar, Gosia Kuboń, Ania Gołąb, Marysia Nawracaj, Agata Martyniuk, Asia Juśkiewicz, Karolina i Jasiek Karpińscy wraz z tatą Jurkiem.
Nasze „wakacje z Bogiem” trwały od 19 do 24 lipca 2010 r. Przez pełne pięć dni trwania naszych rekolekcji poruszaliśmy temat modlitwy, dlatego też najważniejszym punktem naszych spotkań była oczywiście Msza Święta.
Każdego dnia skupialiśmy się na innym zagadnieniu.
Pierwszy dzień poświęcony był modlitwie prośby. Drugi dzień obejmował modlitwę przeproszenia – i dlatego w tym dniu nie zabrakło sakramentu pojednania. Trzeciego dnia skupiliśmy się na modlitwie dziękczynienia, natomiast czwarty dzień poświęcony był modlitwie uwielbienia.
Dzieci codziennie brały udział w różnego rodzaju scenkach i zabawach, jak również same tworzyły prace, które były związane z danym tematem.
W ciągu tych pięciu dni nie zabrakło również wspólnych wycieczek. W czwartym dniu wybraliśmy się do Mościsk a piątego dnia odwiedziliśmy pobliskie Krzyżowice.
Ostatni dzień spędziliśmy na pożegnaniach i rozdawaniu małych upominków oraz nagród.
Później niestety przyszło nam się rozstać. Miejmy jednak nadzieję, że czas szybko minie i już za rok znów będziemy mogli spotkać się z tą jakże uroczą gromadką – czekających na nas z radością – dzieciaczków.
Osobiście uważam, że czas spędzony na tych rekolekcjach był czasem niesamowitym i niezapomnianym.
 Karolina Karpińska