19 stycznia minęła dziewiąta już rocznica śmierci o. Dariusza Łysakowskiego, młodego redemptorysty, który przez ostatnie lata swojego życia gorliwie służył Bogu i ludziom w rosyjskiej Syberii. Poniżej zamieszczamy bardzo osobiste świadectwo o. Antoniego Branagana, irlandzkiego redemptorysty, z którym o. Darek pracował przez ostatnie lata swego życia, spisane zaledwie w kilka miesięcy po tych tragicznych wydarzeniach. Czytając świadectwo o. Antoniego módlmy się za ś.p. o. Darka, oraz prośmy Boga o gorliwych robotników dla Jego winnicy.


Ks. Tadeusz Fedorowicz (1907 – 2002). Kierownik duchowy młodego Karola Wojtyły. Ks. Fedorowicz był młodym księdzem diecezji lwowskiej. Dowiedziawszy się, że część jego parafian będzie zesłana do Azji Centralnej, poprosił swego biskupa, aby pozwolił mu pojechać z nimi, aby dzielić ich los. Udało mu się wyjechać i jako jeden z deportowanych rozpoczął tam swą posługę.


Trwają prace przygotowujące rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego męczenników komunizmu w latach 1917-1989. Ordynariusz drohiczyński ks. bp Antoni Dydycz, któremu powierzone zostało zadanie przygotowania i rozpoczęcia tegoż procesu, w specjalnym komunikacie wezwał do zgłaszania kandydatów do beatyfikacji, tych, którzy ponieśli śmierć męczeńską w obronie wiary w okresie totalitaryzmu komunistycznego.


Prezentujemy świadectwo uczestników rekolekcji prowadzonych przez Zespół Misyjny WSCHÓD, które odbyły się latem tego roku w Orenburgu na Uralu, w Rosji.


W dniach od 23 do 25 października 2009 roku odbył się w Tuchowie XXXVIII ogólnopolski zjazd Zespołu Misyjnego „Wschód”. Był to pierwszy zjazd pod przewodnictwem nowego przewodniczącego zespołu, którym został mianowany Ojciec Witold Hetnar. Spotkanie było więc okazją zarówno do poznania nowego przewodnika naszej grupy ewangelizacyjnej jak i do podziękowania Ojcu Pawłowi Drobotowi, który od czerwca 2003 do sierpnia 2009 przewodził Zespołowi Misyjnemu „Wschód”.


[1] 2